0
0

آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سرد نورد نشریه 612 و 613

367 بازدید

سازه های فولادی سبک سرد نورد شده

سيستم ساختماني فولادي سبك سرد نورد شده از جمله سيستم هايي است كه گرچه پيدايش آن ريشه در دغدغه ها ي زيست محيطي و به تبع آن تعريف گزينه جايگزين براي ساختمان هاي چوبي داشته است، اما به تدريج جايگاه ويژه اي در ميان سيستم هاي داراي ظرفيت توليد صنعتي يافته است. همگام با ميل به توسعه صنعتي سازي ساختمان در كشور، انجام پروژه هاي تك سازي و انبوه سازي با قطعات فولادي سبك سرد نورد شده نيز رواج يافته و با توجه به ظرفيت بالاي توليد فولاد در كشور و مزيت هايي همچون انعطاف بالا، وزن كم سازه و متعلقات و روش توليدسريع باعث شده است كه ساختمان هاي فولادي سبك سرد نورد گزينه اي قابل اعتنا در صنعت ساختمان سازي كشور شود.

آیين نامه طراحي و اجراي سازه های فولادي سرد نورد- نشریه 612 و 613 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي در راستاي وظايف اساسي خود  ضمن بررسي آئين نامه ها، دستورالعمل ها، استاندارد و ضوابط اجرايي معتبر بين المللي با همكاري متخصصان ذيربط اقدام به تاليف و تدوين آیين نامه طراحي و اجراي سازه های فولادي سرد نورد كرده است.

آیين نامه طراحي و اجراي سازه های فولادي سرد نورد با رويكرد بومي سازي و ايجاد هماهنگي بين اين سيستم ساختمانی و مباحث مقررات ملي ساختمان به ويژه مبحث ششم و استاندارد 2800 ايران، در دو بخش سازه (نشریه 612) و بخش غیر سازه (نشریه 613) تهیه شده است. در این پست نسخه PDF هر دو نشریه جهت استفاده کاربران گرامی قرار داده شده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://pardis-elm.ir/?p=2094
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
pardis-admin
مطالب بیشتر

باکس دانلود

گزارش خرابی لینک ها

نظرات

0 نظر در مورد آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سرد نورد نشریه 612 و 613

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.