0
0

دستورالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک نشریه 543

342 بازدید

در ایران، در چند سال اخیر با توجه به تکامل کاربردی مصالح ساختمانی، استفاده از تیرچه و بلوک در سقف، گسترش چشمگیری داشته است. سقف های تیرچه و بلوک به دلیل عدم نیاز به قالب بندی و همچنین تشکیل یک دیافراگم صلب که باعث رفتار یکپارچه اسکلت ساختمان در برابر نیروهای زلزله می گردد، از مقبولیت و کاربرد فراوانی در ساختمانها برخوردارند.

با افزایش تولید و مصرف تیرچه و بلوک در کشور، و شناخت فنی ناکافی عده ای از دست اندرکاران تولید، و همچنین کمبود نشریه های معتبر در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی و محاسبه انواع تیرچه های پیش ساخته، لزوم تدوین منبعی نسبتاً جامع در این زمینه از مدتها پیش احساس می شد. از اینرو نشریه 543 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  با عنوان « دستورالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک» با بهره گیری و بروزرسانی سه نشریه زیر که پیش از این تهیه و ابلاغ شده بود آماده شد و فرآیندها و مراحل مختلف از تولید تا اجرا را پوشش میدهد:

نشریه 82 با عنوان راهنمای اجرای سقف های تیرچه و بلوک

نشریه 94 با عنوان مشخصات فنی عمومی و اجرایی تیرچه های پیش ساخته خرپایی

نشریه 151 با عنوان راهنمای طرح و اجرای تیرچه های فولادی با جان باز

نشریه 543 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

نشریه شماره 543 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با عنوان «دستوالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک» با رعایت مفاد آیین نامه بتن ایران (آبا) و همچنین با توجه به اصول و روشهای شناخته شده در طراحی و اجرا متناسب با امکانات موجود و سازگار با شرایط و مقتضیات اقلیمی کشور تهیه و تدوین شده است. نسخه PDF این نشریه از لینک زیر قابل دریافت می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://pardis-elm.ir/?p=2095
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
pardis-admin
مطالب بیشتر

باکس دانلود

گزارش خرابی لینک ها

نظرات

0 نظر در مورد دستورالعمل طراحی و اجرای سقف های تیرچه و بلوک نشریه 543

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.